SU DAMLASI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yas pastalar

yas pastalar Empty yas pastalar

Mesaj  birtanem Ptsi Ağus. 13, 2007 11:15 pm

yas pastalar Pasta2ck5

Malzemeler:

1 adet iki katlı pandispanya
1 paket çilekli rulo kek
1 poşet creme ole
1 poşet krem şanti
500ml süt
100gr çilekli yoğurt
kırılmış fındık
9 adet king top çikolata

Hazırlanması:

Ben genelde kolayıma geldiği için creme ole ve krem şanti ile krema hazırlıyorum. Creme ole bulunduğunuz yerde yoksa bildiğiniz veya sitede bulunan herhangi bir pasta kremasını da kullanabilirsiniz. Pandispanya da hazır satılmıyorsa evde kendiniz pişirebilirsiniz.

1-Creme ole, krem şanti ve sütü çırpın. Yoğurdu ekleyip çırpmaya devam edin. Karışımı buzdolabına kaldırıp bir süre soğutun. Rulo keki dilimleyip bir kek kalıbının etrafına dizin. Hazır kekin bir katını kek kalıbına yerleştirin. Kremanın yarısını kekin üzerine yapıp üstüne fındık kırıkları serpin.

yas pastalar Pasta21it9

2-İkinci katı üzerine kapatıp kalan kremayı yayın. Tekrar fındık kırıklarından serpin, çikolataları pastanın üzerine dizin. Servis zamanına kadar buzdolabında bekletin.
3-Servis yapacağınız zaman önce bıçakla pastanın kenarlarını gevşetin ardından pastayı kalıptan çıkartıp tabağa alın. (ben kalıptan çıkartmamı kolaylaştıracağını düşünüp kek kalıbının tabanına önce kağıt sermiştim...)

afiyet olsun

moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 48