SU DAMLASI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SENI SEVIYORUM PASTASI

SENI SEVIYORUM PASTASI Empty SENI SEVIYORUM PASTASI

Mesaj  birtanem Cuma Ağus. 17, 2007 7:56 pm

SENI SEVIYORUM PASTASI Ssp2

Gerekli malzemeler ;

• 2 yumurta
  • 1 su bardagi un
  • 125 gr tereyagi
  • 1 su bardagi seker
  • 3/4 su bardagi toz kakao
  • 1 çay kasigi kabartma tozu
iç krema için ;

• 1 paket kremsanti
  • 2 paket eti çikolatali rondo büskuvi
  • 40gr bitter çikolata(yarim kare paket)
  • yarim su bardagi siguk süt
  • 1 adet dilimlenmis muz veya istediginiz herhangi bir meyva
diger ;

• üzerine sürmek için istediginiz bir marmelad(ben ahududu&elma marmeladini sürdüm)
  • bir miktar renkli marzipan(seker hamuru)
  • üzeri için kurutulmus gül(bakirköyden bir baharatçidan aldim)
Öncelikle pandispanyamizi pisirelim. Ben 18 cm'lik kalp seklinde bir kalip kullandim. Siz yuvarlak en küçük kalibinizi kullanabilirsiniz. Firini 160 dereceye ayarlayip isitmaya baslayalim. Seker ve yumurtayi renkleri beyazlasana kadar mikser ile çirpalim. Tereyagimizi bu arada eritelim ve ilinmaya birakalim. Yumurtali karisimin içerisine yag hariç diger tüm malzemeyi eleyerek ekleyelim. Tekrar çirpalim. En son erimis yagimizi ekleyip yapladigimiz kalibimiza bosaltalim. Ve pismek üzere firinimiza sürelim. Pistikten sonra keki sogumaya birakalim.
Ben bu arada seker hamuru hazirladim. 1 yumurta aki, 2 çorba kasigi glikoz ve 500 gr elenmis pudra sekeri ile çok güzel bir seker hanuru elde edebilirsiniz. Ben az hazirlayip kirmizi boya ile pembelestirdim. ve yuvarlak toplar hazirladim.
Iç kremasi için, 1 paket kremsanti ile yarim su bardagi sütü çirpin. 1 paket rondo büskuviyi ve çikolatayi rondodan geçirip kremsanti ile karistirip dolaba kalidralim.

Bu arada soguyan pandispanyamizi ortadan ikiye bölelim. Muzlarimizi dilimleyelim. Kekimizin ilk katinin üzerine kremamimizi sürelim. Üstüne muzlarimizi dizelim. Muzlarin üzerinide kekin ikinci katini örtelim. Pastanin en üzerine bir miktar marmeladimizi sürelim. Sekillendirdigimiz marzipanlarimizi pastanin üzerine çerceve gibi dizelim. Güllerle de süslememize devam edelim. Ikinci büskuvi paketimizi açip, içerinden çikan yapisik büskuvileri ortalarindan ayiralim. Bir parçasinin arkasina marmelat sürüp pastanin yanina yapistiralim. Bu sekilde pastanin tüm çevresini sarip süslememizi bitirelim.
Buzdolabinda 1-2 saat bekletmemiz yeterlidir.

Hepimize afiyet olsun..
birtanem
birtanem
moderatör
moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 48

- Similar topics